כלים מעשיים לניהול לחץ ומתח ולחיזוק חוסן נפשי

אחת התופעות המרכזיות שמאפיינת את התקופה האחרונה היא עליה ברמת המתח והלחץ. כדי לעזור לכם להתמודד טוב יותר וליהנות מחיים שלוים בריאים ומאוזנים יותר צרפנו פה מספר כלים פרקטיים, יומיומיים קלים ואפקטיביים.

1. תיפוף מסביב לבלוטת התימוס
בכל פעם שמרגישים שהלחץ עולה
– מתופפים עם קצות האצבעות מסביב לבלוטת התימוס (הגבעה הקטנה שנמצאת בחלק העליון של בית החזה). במשך 20-40 שניות

2. הכנה של סינרגיה להרגעה של שמנים אתריים: לימון – רוזמרין – מנטה
לימון – מרגיע מתח וחרדה ומרים מצב רוח
רוזמרין – טוב לחיזוק הגוף והנפש
מנטה – מעודד חיוביות, ללא שיפוט, קלילות, הקשבה ויכולת קליטה.

הכנה של תערובת שמנים אתריים
לבקבוק קטן של 10 מ"ל מטפטפים 8 טיפות לימון, 4 טיפות רוזמרין, 4 טיפות מנטה וכל שאר ממלאים בשמן שקדים, קוקוס או חוחובה. את הבקבוק סוגרים עם מכסה שיש לו טפטפת. ניתן לרכוש בחנויות טבע או הפארמים.
איך משתמשים?
בכל פעם שמרגישים חוסר אנרגיה, פחד ולחץ:
 – לטפטף 2-3 טיפות לכפות הידיים ולשפשף את כפות הידיים האחת בשנייה.
– לעצום את העיניים ולקרב את הידיים אל האף. לקחת 5 שאיפות עמוקות. אחרי כל שאיפה לשחרר נשיפה ארוכה. סה"כ 5 שאיפות ו-5 נשיפות.

3. טקס שינה שמאפשר למוח להרגע ולנוח
מסיימים את היום ברצף פעולות שמאותתות למח להיכנס למצב מנוחה עמוקה.
– מקלחת חמימה.
– הוצאה של הטלפון מחדר השינה.
– הכנת פתק עם רשימה של משימות ליום המחרת.

4. תרגיל להפחתת ביקורת עצמית
– שמים יד ימין על הטבור ויד שמאל על הקודקוד. מרחיקים כעשרה ס"מ מהגוף.
– נוגעים קודם בטבור ומרחיקים חזרה את היד, אח"כ נוגעים בקודקוד ומרקיחים את היד.
– מחזיקים את הידים כ-10 ס"מ מהגוף למשך 20 שניות.
– חוזרים על הפעולה 3 פעמים.

5. טקס הכרת תודה יומי
מידי ערב או מדי בוקר עוד לפני שאתם קמים – שבו על המיטה והגידו תודה על 3 דברים טובים שמתרחשים בחייכם. קחו מספר נשימות עמוקות והתרכזו בתחושה בגוף.

קצת עלי

מיה קרמן, מנטורית להגשמה, נעים לי להכיר.

כמי שהיתה סמנכ"לית בחברות מובילות במשק אני מודדת הצלחה בתוצאות ואם נדייק – תוצאות שניתן להגדיר במדדים מספרים.

לצערי רוב האנשים מצליחים להגשים את עצמם ברמה חלקית בלבד ולא משנה אם מדובר בהגשמה כלכלית, קריירה או במציאת אהבה. רובנו לא ממשים את הפוטנציאל וזה חבל כי זה ממש אפשרי.

היום אחרי שנים רבות של ניסיון ואלפי אנשים שהייתי חלק מתהליך ההגשמה שלהם, אני יודעת לומר בודאות שיש דרך אחת שהיא אפקטיבית באמת. אז מה הסוד?

הסוד הוא בשילוב ייחודי. רק שילוב של כלים קוגניטיביים עם כלים לשחרור של החסימות האישיות שלנו יכולה להביא אנשים לתוצאות מוכחות! 

תוכניות ליווי ומנטוריג

מה מפריע לנו להגשים? חסימות גופניות-רגשיות-אנרגטיות

בתחילת הקריירה שלי ליוויתי בעיקר בעלי עסקים, מנכל"ים וארגונים. אלו היו תהליכים אפקטיביים אבל כל הזמן הרגשתי שיש איזו תקרת זכוכית שאנשים הצליחו להגשים את היעדים אבל שאפשר יותר. במהלך השנים כשחקרתי את הנושא לעומק הבנתי את מה שקודם רק הרגשתי בבטן. תקרת הזכוכית הזו היא החסימות האישיות של כל אחד ואחת מאתנו. שמתפתחות בשלבי הילדות וממשיכות ומתווספות תוך כדי החיים. 
בתחילת המאה הקודמת גילה המדען הגרמני הידוע וילהלם רייך שהחוויות הטראומטיות שאנו חווים בילדותנו נטמעות בגוף שלנו ומייצרות חסימה. החסימות האלו הן אלה שלא מאפשרות לנו לעשות את ההתפתחות המקסימלית שמאפשר הפוטנציאל שלנו. אחת הדוגמאות הפשוטות היא גל עצב שמנסה להשתחרר באמצעות בכי. כאשר אנחנו עוצרים את הבכי נרגיש את "הגוש בגרון"  אלו בעצם השרירים המכווצים. אם תהליך זה יקרה לאורך זמן תיווצר חסימה. הצער והכאב שרצו להשתחרר באמצעות הבכי נתקעו בגוש ונחסמו ויצרו חסימה רגשית, גופנית אנרגטית. רק אחרי שנאתר ונשחרר חסימות אלו נוכל להתקדם.

אז איך משחררים את החסימות

היום אני יודעת לומר שכל השיטות שמנסות לפתור את החסימות והאמונות המעכבות שלנו בדרך של שיחה הן פשוט מוגבלות. רק בעבודה עם הגוף בארבע רבדים: פיזי, קוגניטיבי, רגשי ואנרגנטי אפשר לפתור את החסימות מהשורש. אחת הטכניקות המרכזיות שבהן אני משתשמת היא "איזון חיים".

מהי שיטת איזון חיים וכיצד היא משחררת את החסימות שמונעות הגשמה?

שיטת איזון חיים היא שיטת שחרור חסמי שורש שפותחה ע"י ד"ר ג'ף לוין, נטורופת והילר בעל שם עולמי. זו היא שיטה עוצמתית זו המשלבת תשע שיטות ריפוי, מתחומי מדעי המוח, הביולוגיה החדשה, הפיסיקה הקוונטית, הפסיכולוגיה והקינסיולוגיה. השיטה מיושמת כיום בהצלחה בארצות הברית, קנדה, אנגליה, איטליה, אוסטרליה, דרום אפריקה וישראל ובין המשתמשים ניתן למצוא רופאים, כירופרקטורים, פיזיותרפיסטים ופסיכולוגים רבים.

תהליך מנטורינג להגשמה

תהליך המנטורינג להגשמה שאותו פיתחתי בנוי משלושה שלבים:
1. איתור החסימות ושחרורן.
2. הגדרת תוכנית פעולה.
3. ליווי מעשי.

אם גם לכם יש משהו שאתם רוצים להגשים כבר הרבה זמן אני מזמינה אתכם להצטרף לאחד לפורמט שנוח לכם. נפגש.

על הסדנאות והקליניקה

סדנאות למניעת שחיקה בארגונים

סדנאות פיתוח מנהלים שמתמקדות בלמידה ותרגול טכניקות ניהול שמצמצמות ומונעות שחיקה בקרב העובדים. טכניקות שמספקות תוצאות מדידות לחלוטין בשלושה פרמטרים מרכזיים:

  1. הפחת של סטרס בסביבת העבודה
  2. שיפור משמעותי ברווחת העובד
  3. חיזוק המחויבות של העובד לארגון
סדנאות הכשרת מנהלים, סדנאות לארגונים

סדנאות להגשמה אישית

סדנאות הגשמה מובייל עוד תמונה (2)

סדנאות להגשמה אישית הן בליבת העשייה שלי. בסדנאות אלו כמו בכל תהליך ליווי להגשמה שאני מקיימת, כל משתתף.ת מגדיר.ה מטרה ופועל להשגתה. לא אחת שואלים אותי למה לא לבוא לליווי פרטני. זו שאלה מצויינת. היום, לאחר שנים בתחום אני יודעת לומר בודאות שלקבוצה יש עוצמה גדולה ושבעבודה קבוצתית אני תמיד רואה התקדמות מהירה וקיצורי דרך משמעותיים שעוברים המשתתפים. 

מפגשים שבועיים לשחרור סטרס ולחיזוק חיוניות

באנר מפגש אצל קארינה

אנחנו חיים בתקופה מאתגרת ועכשיו יותר מתמיד, מדד הסטרס בשמיים ובמקביל תחושה כזו של חוסר תקווה. זו הסיבה שהתחלתי לקיים מפגשים אחת לשבועיים. מפגשים שמתקיימים בזום ונונים לאנשים כח וחיוניות. גם במפגשים הללו אני משתמשת בשיטת 'איזון חיים' שמסייעת למשתתפים להרגיש הרבה יותר טוב ולצלוח את התקופה הנוכחית ממקום אנרגטי וחיוני.

הקלניקה

קליניקה תמונה עליונה (2)

מפגשי הליווי הפרטניים בקליניקה מיועדים לאנשים שתהליך קבוצתי פחות מתאים להם.

מדובר בתהליך עם מטרה מוגדרת המתקיים במפגשים שבועיים עד להשגת התוצאה הרצויה. 

במפגשים אני משתמשת בשילוב ייחודי של כלים עסקיים ופרקטיים (אותם הבאתי מהקריירה שלי בעולם העסקי) בחיבור עם שיטת 'איזון חיים' העוצמתית ובתמיכה וחיזוק של התהליך באמצעות תערובות השמנים. השילוב המנצח הזה של פרקטי ואנרגטי מצליח לפצח גם את האגוזים הקשים ביותר.

לרגל החגים יצאנו לחופשה.
חוזרות ב- 5.10 
נתראה